The Walking Dead: World Beyond

1. Sezon 3. Bölüm # Episode #1.3 ()

1.Sezon 1.Bölüm Brave 5 Ekim 2020
1.Sezon 2.Bölüm Episode #1.2 30 Ekim 2020
1.Sezon 3.Bölüm Episode #1.3 30 Ekim 2020
1.Sezon 4.Bölüm Episode #1.4 30 Ekim 2020
1.Sezon 5.Bölüm Episode #1.5 30 Ekim 2020
20 YORUM
Yorum yapabilmek için üye olmalısın. Küfür, Hakaret, Spoiler veren yorumlar silinir/banlanır.
@The100WalkingDead 7 gün önce
Çocukların hikayesi tamamen kaldırılsa bu diziden ve sadece CRM hakkında ciddi tonda, cringe diyaloglar olmadan ve her sahneye değişik müzik koymadan bir dizi olsa iyi olurdu. Ama olsun yine TWD diye izliyorum çokta kötü sayılmaz…
@Celil02 1 hafta önce
Sevmiyorsanız neden izliyorsunuz ki? Bence abartıyorsunuz, her kesin takıldığı konu "ergen"ler olmuş, dizi sadece onlarla sınırlı değil ki, diğer şeylere de dikkat etmelisiniz, bir bütün olarak izlemelisiniz, çoğu insan sadece 4-lü gruba bakarak eleş... [Devamını gör..]
Sevmiyorsanız neden izliyorsunuz ki? Bence abartıyorsunuz, her kesin takıldığı konu “ergen”ler olmuş, dizi sadece onlarla sınırlı değil ki, diğer şeylere de dikkat etmelisiniz, bir bütün olarak izlemelisiniz, çoğu insan sadece 4-lü gruba bakarak eleştiriyor. Ben dizinin güzel olduğunu düşünüyorum, sadece The Walking Dead ve Fear The Walking Dead’den bir az farklı. Zaten dizi çıkmadan önce zombilerle dolu bu dünyadaki ilk yeni nesli konu alacağı denilmişti.
@Nick Ne Yav 2 hafta önce
the walkin... [Spoileri gör..]
the walking dead world beyond’un ilk bölümünden sonra rick grimes’i götüren grup hakkında biraz daha bilgi ortaya çıktı. bunları elimden geldiğince toparlayarak yazmaya çalışacağım.

öncelikle rick’i götürenlerin civic republic adıyla bilinen bir grup olduğu ortaya çıktı. bu olay commonwealth’e bağlanır diye düşünülüyordu ama öyle değilmiş.

civic republic, three ring network isimli bir ittifakın parçası. bu ittifakın üyeleri civic republic, portland oregon ve omaha nebraska. şimdilik ‘portland oregon’ hakkında bilgi yok ama ‘omaha nebraska’ hakkında biraz bilgi verildi. ‘omaha nebraska’ birliğine bağlı campus colony diye bir bölge var. world beyond dizisi bu bölgeye odaklanarak başladı.

civic republic’in bir askeri birliği var. ismi, crm kısaltmasıyla bilinen civic republic military.
şimdiye kadar twd ve ftwd dizilerinde gördüğümüz siyah kıyafetli askerler, bu birliğin askerleri.

civic republic yaşadıkları yer hakkında diğer bölgelere bilgi vermiyor. amaçları ve yaptıkları hakkında da şeffaf olmadıkları anlaşılıyor. anladığım kadarıyla kendilerine yararlı insanlar alma karşılığında diğer bölgelere gıda ve güvenlik sağlıyorlar. civic republic’e giriş var ama çıkış yok. world beyond dizisinde götürülen doktorun kızlarıyla bile iletişimine izin verilmiyor. ayrıca bu durum rick’in yıllardır ailesiyle iletişime geçememiş olmasını da açıklar.

civic republic üçlü ittifakın diğer üyeleriyle eşit gibi görünse de diğer bölgelerden üstün oldukları belli oluyor. diğer bölgelere baskı uygulayarak veya korkutarak kontrol altında tuttuklarını düşünüyorum.
askeri güçlerini kullanarak zor durumdaki bölgeleri, gıda ve güvenlik karşılığında kontrol altına alıyorlar. sonra da o bölgelerden ihtiyaçlarına göre insanları topluyorlar. twd’de, jadis’in onlara insan ayarladığını görmüştük.

world beyond dizisinde giriş yapılan bu konu, twd evrenindeki gizemli gruba biraz ışık tutmuş oldu.

şimdilik bu grup hakkında bilgiler bu kadar. twd’nin son sezonunda bu konuya fazla odaklanmayabilirler. twd daha çok commonwealth’e odaklanacak gibi görünüyor. konuları takip edebilmek için twd evreninin diğer dizilerini izlemekte fayda var.
( Ekşi Sözlük’ten alıntıdır.)
@The100WalkingDead 2 hafta önce
Rick gelse diye bekliyorum sadece
2 yanıtı görüntüle
@Serhat25 2 hafta önce
Twd ve ftwd bitirmiş biri olarak söylüyorum, hiç izlemeyin bile, çöp
3 yanıtı görüntüle
@Serhat25 2 hafta önce
Hayatımda izledigim en kötü zombi dizisi
@Sahildeyim 2 hafta önce
Kralsın, aslansın admin 🙂
1 yanıtı görüntüle